SN74LVC3G14DCUT
Mfr.Part #
SN74LVC3G14DCUT
Datasheet
SN74LVC3G14DCUT
Description
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8VSSOP
Stock
3376
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.7V
Logic Level - Low :
0.3V ~ 1.4V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.3ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
3
Number of Inputs :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-VSSOP
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V